HÍREKPORTRÉTÁRSALGÓAKTUÁLISFÓKUSZBANEGYHÁZVENDÉGSÉGBENSZUBJEKTÍVSZÍNESFesztiválÉLETMÓDAdatvédelemX
A BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT ONLINE KIADVÁNYA
életmód

Helyes táplálkozással a paraziták ellen

2011. december 8. (csütörtök) 12:31
 
Kimerültség, puffadás, hasfájás, allergiák – csak néhány azok közül a tünetek közül, amelyeket a beleinkben lakó élősködők okoznak. Sajnos az emberek 90 százaléka érintett a témában, így a paraziták okozta problémák toplistás betegségeknek számítanak.

Az, hogy testünk parazitáknak ad élőhelyet, a legtöbb ember számára visszataszító gondolat. Inkább távol tartjuk magunktól ezt a képet, úgy gondoljuk, hogy ez csak a nem megfelelő higiéniai viszonyok között élőknél fordulhat elő. Ez azonban tévedés, amely veszélyeket okozhat. Egyfelől nem ügyelünk a rizikófaktorok kiküszöbölésére, másfelől nem figyelünk oda a parazitafertőzéseket jelző tünetekre.
Beleink egészsége meghatározza immunrendszerünk egészségét, márpedig orvosi tapasztalatok szerint a beleink nincsenek jó állapotban. A helytelen táplálkozás során kialakult lerakódások lehetetlenné teszik, hogy a vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek felszívódjanak az elfogyasztott élelmiszerből, emellett lakhelyet biztosítanak számtalan élősködőnek.

Tünetek

Élősködők szinte mindenkiben élnek, van úgy, hogy évekig meglapulnak a szervezetben anélkül, hogy bármilyen tünetet produkálnának. Elszaporodásuk után viszont hasmenést, hasi fájdalmakat, puffadást, émelygést, fáradtságot, hirtelen fogyást okozhatnak, de előfordul az is, hogy a székletben furcsa dolgokat tapasztalunk. Tehát az ilyen tünetek jelentkezését nagy valószínűséggel a paraziták okozzák. Emellett sok allergia, bőrbetegség és más immunhiányos betegség is közvetlenül erre vezethető vissza. A paraziták toxikus anyagcseretermékei a központi idegrendszert is érinthetik. Az eredmény gyakran nyugtalanság, depresszió és félelem.

Parazita-források

Élősködők sokféle módon kerülhetnek a szervezetbe, ahol aztán szaporodni kezdenek. Beszerezhetjük külföldi utak során, de bejuthatnak szennyezett ivóvíz vagy étel által is. Begyűjthetjük állatoktól, illetve gyerek-közösségben is gyakran bekaphatunk egy-egy mikroállatkát. Az antibiotikumok és számos gyógyszer elnyomja az immunműködéseket. A gyakran cserélődő szexpartnerek ugyancsak a paraziták terjedését hozhatja.

Megelőzés

A helyes táplálkozással sokat tehetünk a megelőzés érdekében. Még ha valakinek nincsenek konkrét tünetei, akkor is érdemes rostdús táplálkozásra váltani. Kerüljük a fehér lisztet, a cukros üdítőket, az édességeket. Ne fogyasszunk túl sok tejterméket és húst, ezek ugyanis nyálkás bevonatot és lerakódásokat képeznek a bélfalon. Ölik a parazitákat, ezért fogyasszunk sok nyers fokhagymát, tökmagot, céklát és répát. Érdemes sok vizet inni, mert ez elősegíti a székletürítést. Egészítsük ki a táplálkozást probiotikumokkal, ami az étkezések között bevéve segít megállítani az élősködők szaporodását. A magas dózisú C-vitamin és a cink pedig segít az immunrendszer erősítésében.

Hatástalanítás

A gyógynövények bizonyos kombinációja az emberi szervezethez kíméletes, a férgekkel szemben viszont kíméletlen, és korszerű terápiát nyújt. A fehérüröm, a szegfűszeg és a feketedió tinktúra kombinációja egymást erősítve hatnak. Segítenek eltávolítani a szervezetből a parazitákat, baktériumokat, gombákat, toxinokat és különféle férgeket. Ezek az anyagok lehetővé teszik a szervezet számára a különböző salak- és méreganyagok, erjedési- és rothadási termékek, valamint zsírok kiürítését. Segítséget nyújtanak a szorulás és rossz emésztés esetén, segítenek a mikrobiológia behatolók leküzdésében. Gyakran jelentkező gyomorpanaszok és emésztési problémák esetén különösen fontos a felsorolt növények együttes fogyasztása.

(X)

Vissza