HÍREKPORTRÉTÁRSALGÓAKTUÁLISFÓKUSZBANEGYHÁZVENDÉGSÉGBENSZUBJEKTÍVSZÍNESFesztiválÉLETMÓDAdatvédelemX
autó-motor-sport

Benőcs Zoltán: zsinórban harmadszor!

2008. május 21. (szerda) 12:43

Tiszaújvárosi siker az idei középtávú triatlon országos bajnokságon.

Benőcs Zoltán zsinórban harmadszor nyerte meg a Magyar Köztársaság középtávú triatlon országos bajnokságát, melynek vasárnap a Szentendrei-sziget adott otthont. A TVK-Mali TK 24 éves tehetsége sikerrel verte vissza klubtársa, a sokáig vezető Alun Woodward és a nagy rivális győri Major József támadását. A borsodi színek további képviselői közül Kis Gyula (Uniqa-Team Miskolc SE) egyenletes teljesítménnyel abszolútban negyedikként, az ob-n harmadikként zárt, míg az ezen a távon most debütáló, a második szám végéig az abszolút harmadik helyen tanyázó Balogh Lőrinc (TVK-Mali TK) az ötödik, illetve negyedik pozícióban fejezte be a viadalt.

Az úszásban az volt a taktikám, hogy ne szakadjak le a legjobbaktól, ami sikerült is, hiszen nyolcadikként értem partot – tudtuk meg a célba érkezést követően Benőcs Zoltántól. - A kerékpáros pályára harmadikként mentem ki, majd nagy tempót diktáltam, hogy minél kevesebben maradjanak mögöttem. Végül is csak klubtársam, Alun Woodward tudtas tartani az én utazó sebességemet. Fokozatosan növeltük előnyünket, egészen az 58. kilométerig, amikor is én kaptam egy hátsó defektet. Szerencsére vezetőedzőnk, Lehmann Tibor a közeli fordítónál volt, de így is 2 percnél többet vesztegettem el a kerékcserével. A második depózásnál 2:40 perccel a második helyen álltam. A futás második köre nagyon jól sikerült, majd nem sokkal később, a 16. km-nél utolértem az addig vezető Alunt, aki már nem tudott újítani, így a célba másfél perces előnnyel már én értem be elsőként. Úgy érzem ez volt életem legnagyobb győzelme, hiszen vert helyzetből sikerült nyernem, a beérkezéskor még el is sírtam magam!

Eredmények

Férfi abszolút: (1900 m úszás, 90 km kerékpározás, 21 km futás): 1. Benőcs Zoltán (TVK-Mali TK, edzők: Fodor Ágnes, Lehmann Tibor), 3:42:57, 2. AlunWoodward.(TVK-Mali TK) 3:44:58, 3. Major József (Széchenyi FSE) 3:45:29, 4. Kis Gyula (Uniqa-Team Miskolc SE) 3:50:15, 5. Balogh Lőrinc (TVK-Mali TK)3:55:42. Az ob sorrendje: 1. Benőcs Zoltán (TVK-Mali TK, edzők: Fodor Ágnes, Lehmann Tibor), 3:42:57, 2. Major József (Széchenyi FSE) 3:45:29, 3. Kis Gyula (Uniqa-Team Miskolc SE) 3:50:15, 4. Balogh Lőrinc (TVK-Mali TK)3:55:42.

forrás: Szücsi Média