Épül a látványtár
2015. augusztus 23. (vasárnap) 10:58A vasbeton síkalap elkészítését követően megkezdődött a fogadóépület oldalfalainak betonozása. A Rudapithecus látványtár a Majomszigeten projekt keretében készülő épület érdekessége, hogy színezett betont öntenek a bevasalt zsalutáblák közé. Az épület belső felületének simának kell lennie, még a külső oldalra szigetelés fog kerülni. Az épületgépészeti műtárgyak elhelyezését követően színezett vakolat adja a végső burkolatot. Az épület tetejére egy szintén monolit vasbeton szerkezetű tűzi víztározó medence épül. Bent büfé, fogadó helyiség, valamint szociális blokkok kerülnek kialakításra.
![[0_960] rudap2.jpg [0_960] rudap2.jpg](news/5986_0_960.jpg)
A projekt legnagyobb terjedelmű épülete a látványtár. Az építését megelőzően komoly geodéziai felmérést és feltárást kellett végezni. Az erre alapozott statikai tervezést követően elkezdődött a hosszanti falak és az első fal alatti alapok kiásása, és az alaptestek vasbeton szerkezeteinek készítése.
Ezzel párhuzamosan épül a két épületet összekötő szintén színezett vasbetonból készülő felhajtó rámparendszer, amely segítségével a mozgásukban korlátozott számára is megközelíthetővé válik a látványtár. A vasbeton alap már készen van. A rámpa felépítménye az épületekhez hasonlóan színezett vasbetonból lesz.![[1_960] rudap1.jpg [1_960] rudap1.jpg](news/5986_1_960.jpg)
Elkezdődött a tanösvényhez tartozó "A" jelű kilátó építése, amely azt a célt is szolgálja, hogy a nagyméretű épületek lebetonozása előtt, ki lehessen próbálni a színezett monolit betonszerkezet viselkedését és a felületképzésének kialakítását. Az itt szerzett tapasztalatokat pedig felhasználják a nagyméretű épületeknél.
A facebookon is keresse a Kulcs Magazint, hogy elsőként értesüljön a híreinkről!
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza








