A színek világa – világunk színei
2011. január 20. (csütörtök) 17:31Ha gyászolunk, feketébe öltözünk; azt mondjuk valakire, hogy vörös a dühtől, vagy az unalmas emberre, hogy szürke életet él, a túl fiatalra pedig azt: még zöldfülű. Az ősi egyiptomiak mágikus szerepet tulajdonítottak a színeknek. Az anyaföldet jelentette a fekete, a terméketlen sivatagot a vörös, a növekedést a zöld, a fény szimbóluma a fehér volt.
Napjainkban ismét kezdjük felfedezni a színek igazi jelentőségét, érezzük, hogy nemcsak testünkre, lelkünkre és szellemünkre hatnak, hanem felhasználhatjuk őket önmagunk megismeréséhez, erejüket segítségül hívhatjuk a gyógyításhoz. A drágakövek színeikkel hatnak a csakrákra, az adott követ az azonos színű csakrához kapcsoljuk.
Manapság a gyógyszerek bevezetése miatt nem nagyon használják gyógyításra. Ez nagy kár, mert a szín mind a mai napig képes befolyásolni életünket. Akár tudatában vagyunk ennek, akár nem. A színek energiája befolyásol minket, mint például mentálisan a sárga, érzelmileg a kék. A szín képes a probléma középpontjába hatolni. Amikor nem érezzük jól magunkat, több színt is befogadhatunk. Minden embernek van egy kedvenc színe, még azoknak is, akik azt mondják, hogy nincs. Ők lehet, hogy sok színt szeretnek, és nem tudnak választani.
A gyógyító kék
Ez a megnyugtató hűvös szín a csönd színe, az ezt a színt szerető emberek általában kiegyensúlyozottak, komolyak. A sötétkék a tisztánlátást, a megérzést, a szellemvilág megismerését, a belső egyensúly felfedezését, az igazság keresését jelenti, akárcsak a harmadik szem csakrája. A világoskék a nyitottságot, a tisztán hallást, a szókimondást, az őszinteséget, az önmegvalósítást jelenti, mint a torokcsakra. A kék szín kiváló görcsoldó hatású, a klimaxos zavaroknál is segít, a pajzsmirigy és a mellékpajzsmirigy működésére hat, szabályozza a testfolyadék kiválasztását, kezelnek általa gennyes megbetegedéseket, gyulladásokat, csökkenti a magas vérnyomást, segít a torokgyulladásnál. A sötétkék hat az agyalapi mirigy működésére, idegi eredetű zavaroknál, lelki kimerültségnél, továbbá gennyes hörghurutnál, asztmánál, fül- és orrjárati panaszoknál, melléküreg gyulladásoknál. Mélyebb rétegekbe hatol, mint a világoskék, ehhez a színhez érzékeny, befelé forduló, odaadó, becsületes emberek vonzódnak.
Az égi drágakő
A zafírt nevezik így, amelyről korábban azt gondolták az emberek, az egész menny ebből van. Pedig a kék nem az egyetlen szín, amiben a zafír előfordul, noha ez a legismertebb. Halhatatlanságot, tisztaságot és bölcsességet sugall. A zafír állítólag erősíti az emberek közötti kapcsolatot, mert ránézve elillan a gyűlölet érzése. A kék, amely az emberiség egyik kedvenc színe, szimpátiát, harmóniát és barátságot vált ki sokakból. Már az ókori Egyiptomban és Rómában is az igazság és a becsület kövének nevezték.
Lelki hatások
A zafír magas frekvenciájú és erős energiájú gyógyító kristály. Nagyon mélyen behatol a testünkbe, szellemünkbe és lelkünkbe. Azontúl erősíti az erényeket, valamint hozzásegít őszintének és egyenesnek maradni az életben. Több céltudatossággal áld meg bennünket, hogy nekilássunk kívánságaink, igényeink és céljaink megvalósításához.
Fizikai hatások
Segít hajhullásnál, bőrbetegségeknél, idegfájdalomnál, reumánál, fejfájásnál, köszvénynél, kólikánál, gyomorégésnél, krónikus fájdalmaknál, fülpanasznál, az állkapocs-, homlok- és melléküregek betegségeinél. Erősíti a látást, csökkenti a vérzést és az isiász-fájdalmat. Mivel nagyon erős és "hideg" kő, nem szabad egyedül viselni, mert egyszerűen "megfagyasztja" viselője érzelmeit: érdemes kiegészíteni meleget adó korallal, vagy vörös arany, esetleg réz ékszerbe foglaltatni.
A torokcsakra színe a kék, gyógyító köve pedig a zafír. Így a kék színű drágakő segít a köhögés, a torokfájdalom és a rekedtség gyógyításában. A mostani hűvös, párás, szürke időben – amely kedvez az influenzás betegségek kialakulásában – érdemes beszereznünk egy zafír követ, melynek viselésével megerősíthetjük immunrendszerünket.
Dávid Ildikó