Buszmegállóban támadt a fegyőrre
2013. április 17. (szerda) 10:44A vádlott korábban 12 alkalommal volt büntetve főleg vagyon elleni bűncselekmények miatt, ezért már közel 6 évet ült börtönben.
Az ügyészség tájékoztatása szerint három évvel ezelőtt kezdődött a történet: 2010. májusában az esti órákban Miskolcon a Csermőkei úton a buszmegállóban várakozott a sértett férfi, aki a büntetés végrehajtás hivatásos állományú tagja, biztonsági felügyelőként dolgozik a BV intézetben. Megállt mellette egy gépkocsi amiből kiszállt a vádlott és hozzá lépett.
Felszólította a bv őrt, hogy térdeljen le, közben vállainál fogva erőteljesen a földre nyomta, térdelő helyzetbe kényszerítette. Ezután a vádlott egyik kezével a vállánál lenyomva tartva a sértettet, másik kezét ökölbe szorítva az arca elé helyezve fenyegetni kezdte. Utalt arra, hogy korábban elítéltként kapcsolatba került a börtönben dolgozó sértettel. Közölte vele: „Te büdös köcsög, ha még egyszer odabent valakibe beleállsz, meg leszel szurkálva.”
Szemen köpte a sértette és felszólította, hogy takarodjon onnan. Ezután a vádlott beszállt a gépkocsiba és a helyszínről távozott.
A vádlott tagadta bűnösségét, azt állította, hogy a kérdéses napon nem találkozott a sértettel.
A sértett bv őr a helyszínen azonnal értesítette a rendőrséget, akik a helyszínre mentek, azonban a vádlottat ekkor nem találták meg. A sértett azonnal az események után telefonon tájékoztatta parancsnokát és több kollégáját a történésekről.
A vádlott védekezése során több személyt jelölt meg tanúként, egyrészt annak bizonyítására, hogy nem járt a helyszínen, másrészt annak alátámasztására, hogy véleménye szerint a bv. őr bosszúból tett ellene feljelentést. Több elítélt önként jelentkezett tanúnak, hogy a vádlott valótlan állítását alátámaszthassa.
Az ügyben eljáró Miskolci Járásbíróság a bizonyítékok mérlegelése kapcsán arra az álláspontra jutott, hogy a vádlott és az általa megjelölt tanúk vallomása nem hihető. Az azokban szereplő tényállításokat, miszerint a sértett kivel, milyen módon viselkedett a bv-ben, egyrészt a bv hivatalos nyilvántartásai cáfolták (miszerint az ott megjelölt időpontokban nem kerülhetett kapcsolatba az adott fogvatartottakkal), másrészt az ügyben kihallgatott intézkedő rendőrök és a sértett parancsnoka és kollégái vallomásai, akik arról számoltak be, hogy a sértett feldúlt, zaklatott állapotban volt. A vele történteket élményszerűen adta elő.
Mindezek alapján a vádlottat hivatalos személy elleni erőszak bűntettében, zaklatás vétségében és becsületsértés vétségében mondta ki bűnösnek és ezért őt 1 év börtönre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.
A vádlott férfi az eljárás alatt már ismét börtönben volt egy újabb szabadságvesztését kezdte el tölteni. Az ítélet ellen védőjével együtt fellebbezett, így az nem jogerős.