HÍREKPORTRÉTÁRSALGÓAKTUÁLISFÓKUSZBANEGYHÁZVENDÉGSÉGBENSZUBJEKTÍVSZÍNESFesztiválÉLETMÓDAdatvédelemX
A BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT ONLINE KIADVÁNYA
hírek

Elutasították a tűzvédelemre kért költségvetési pénzt

2009. december 11. (péntek) 17:08
 
„A középmagas épületek tűzvédelmének javítása Miskolcon” és a „Tapolcai strand felújítása” ez a két kiemelt téma szerepelt azok között az egyéni módosító indítványok között, amelyeket dr. Nagy Kálmán országgyűlési képviselő (KDNP) nyújtott be a 2010-es költségvetés tárgyalása kapcsán. Mindkettőt elutasította a parlamenti többség.

Dr. Nagy Kálmán lapunknak elmondta, a költségvetés tárgyalására készülve a 3. számú választókerület minden részét áttekintette, megvizsgálta, melyek lennének a legsürgetőbb feladatok. Szakértők bevonásával elemezték a felmerült témák megvalósíthatóságát is. Végül két prioritást élvező területet határoztak meg, ezek: „középmagas épületek tűzvédelmének javítása Miskolcon” – amelyre 800 millió forintot kért – és a „Tapolcai strand felújítása”, amelyre első ütemben 1 milliárd forintra lenne szüksége a városnak a központi költségvetésből. Az országgyűlési képviselő hangsúlyozta: ezeknek a tételeknek a megszavazásához sajtótájékoztatón kérte a szocialista képviselőtársai – kiemelten a miskolciak – segítségét, ám a támogató voksok elmaradtak.

[1_960] Strand.jpg

Sőt a kormánypárti képviselők politikai lufinak minősítették a javaslatokat, olyan indítványoknak, amelyekkel provokálni akar, és szavazatokat szeretne gyűjteni a KDNP. Dr. Nagy Kálmán méltánytalannak nevezte az elhangzott szocialista vádakat, egyrészt azért, mert egyéni módosítóként nyújtotta be az indítványokat, nem pedig pártja nevében, másrészt azért, mert sajnálatos módon éppen az avasi – több halálos áldozattal járó – tűzeset a bizonyíték: sürgősen tenni kell a középmagas épületekben élők személyi és anyagi biztonságának megóvásáért. A 800 millió forintból – szakértők véleménye szerint – sikerült volna kialakítani olyan lezárható tűzvédelmi területeket a szóban forgó épületek körül, ahová a tűzoltók felvonulhatnának, és akadálymentesen végezhetnék az oltási munkát. Emellett ugyancsak ebből az összegből megoldhatták volna a lépcsőházak relatív füstmentességének biztosítását is. Ez azért elengedhetetlen, mert a lépcsőházak menekülési útvonalak, és ugyancsak az avasi tűz a bizonyíték rá, a füst miatt gyakorlatilag nullára csökken a látótávolság.

„Jelenleg az Avason különböző műszaki állapotú épületek találhatók, ezeket „csomagolják” be anélkül, hogy a belső felújításukat elvégeznék, ami tűzvédelmi
szempontból veszélyforrást jelent. Ezért gondoltam és indítványoztam, hogy az említett lépéseket meg kellene tenni. Ehhez pedig költségvetési segítségre van
szükség, hiszen Miskolc saját erőből több éves program keretében sem vállalhatja fel ezt. Most megtehettük volna a kezdeti lépéseket, hogy egyetlen miskolcinak se kelljen rettegnie. Sajnos azonban nem sikerült” – nyilatkozta dr. Nagy Kálmán.

Vissza