HÍREKPORTRÉTÁRSALGÓAKTUÁLISFÓKUSZBANEGYHÁZVENDÉGSÉGBENSZUBJEKTÍVSZÍNESFesztiválÉLETMÓDAdatvédelemX
A BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT ONLINE KIADVÁNYA
hírek

Klaszter a belváros reneszánszáért

2012. június 14. (csütörtök) 10:46
A miskolci főutca vonzerejének visszaállítása, a kereskedelmi forgalom csökkenésének megállítása, az üresen álló üzletek számának csökkentése – egyebek mellett ezeket a célokat fogalmazta meg a Miskolc belvárosi gazdaságfejlesztő klaszter, amely a napokban tartotta nyilvános klasztergyűlését. A megyei kereskedelmi és iparkamar által támogatott klaszter rendezvényén ott volt a főutca több kereskedője, valamint Pfliegler Péter alpolgármester és Rostás László, a megyeszékhely főépítésze is.

A klaszter ez év februárjában kezdte meg tevékenységét, a menedzseléssel kapcsolatos feladatok ellátásával a BOKIK Nonprofit Szolgáltató Kft.-t bízták meg. Ehhez a Kft. 15 800 000 Ft támogatást nyert el az ÉMOP-1.2.1-11-2011-0025 számú projekt keretében. Az eddig eltelt időszak alatt tapasztalatcseréket, találkozókat tartottak az érintettek részvételével, és folyik a program megismertetése, népszerűsítése, önálló rendezvények szervezése is.
A klaszter tagjai kereskedők, vendéglátósok, idegenforgalmi és marketingszakemberek, a város iránt elkötelezett vállalkozók. Támogató szervezetként vesz részt a munkában a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Miskolci Egyetem Marketing Intézete, valamint Miskolc MJ Város képviseletében a MIK Zrt.

A klaszter működésének hosszú távú célja, hogy Miskolc fő utcája ismét megteljen élettel, vonzóvá váljon mind a turisták, mind a helyiek számára, és hogy csökkenjen az üresen álló üzletek száma. A klaszter tevékenységével hozzá kíván járulni ahhoz, hogy Miskolc belvárosa ne gátolja, hanem segítse a gazdaságfejlesztést, az új munkahelyek teremtését, a befektetők vonzását, a helyi vállalkozások megerősödését.

A klaszternek tizenhét tagja van, az elnöki tisztet Deutsch Miklós étterem tulajdonos tölti be. Fontosnak tartják, hogy ezt a projektet ne csak a tagok és a támogatók érezzék sajátjuknak, hanem minél többen csatlakozzanak, és járuljanak hozzá a sikerhez, ötletekkel, javaslatokkal, véleménnyel összefogással. Így lesz valóban érezhető a változás.

Vissza