HÍREKPORTRÉTÁRSALGÓAKTUÁLISFÓKUSZBANEGYHÁZVENDÉGSÉGBENSZUBJEKTÍVSZÍNESFesztiválÉLETMÓDAdatvédelemX
A BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT ONLINE KIADVÁNYA
autó-motor-sport

Kuttor Csaba helytállt Pekingben

2008. augusztus 21. (csütörtök) 15:58
 
A tartalékból az utolsó pillanatban indulóvá előlépett Kuttor Csaba harmadik olimpiáján, Pekingben tisztességgel helytállt.

A 33. születésnapját éppen a verseny napján, augusztus 19-én ünneplő miskolci sportember megvalósította elképzelését, ami a 47. helyhez volt elég. Csaba a nagyon dicséretes kilencedik helyen fejezte be az 1500 méteres úszást, a 40 km-es kerékpározás során tagja volt az első bolynak, a befejező 10 km-es futásban azonban már nem volt képes lépést tartani a ,,futógépekkel".

[1_180] KuttorCs.jpgA női és a férfi verseny egyaránt hatalmas, látványos küzdelmet és óriási meglepetést hozott – kezdte összefoglalóját Pekingből Kuttor Csaba. - A nők versenye a megjósolt forgatókönyv alapján zajlott, annyi ,,bibivel", hogy a második boly nem ért fel kerékpáron, így hiába futott megint nagyot az ausztrálból honosított Kate Allen, az osztrákok olimpiai bajnoka, a harmadik futóidővel is csak tizenötödik lett. A két főszereplő természetesen az egyaránt Vb- és Eb-érmek sokaságával rendelkező ausztrál Emma Snowsill és a portugál Vanessa Fernandes volt. Kívülről úgy tűnt, hogy Fernandesnek nem nagyon megy a futás, pedig ment! Csak volt egy ,,ufo" aznap, akit Snowsillnek hívnak, és 33:10-et futott úgy, hogy végig ünnepelte a célegyenest! Ha komolyan megszorítják, simán 33 percen belül fut, ami akárhogyan nézzük pályán sem rossz idő, hát még a 40 fokos katlanban, emelkedőkkel nehezítve. Ami pedig engem illet, az úszás igazán jól ment, az idei világbajnok spanyol Javier Gomez lábvízén abszolváltam a kilencedik helyen ezt a számot. Gyors depózás után a vízválasztó első emelkedőt is az első öt helyen kezdtem el, és nagy meglepetésre semmi gondot nem okozott nekem. Aztán kiderült, hogy nem én vagyok ekkora bombaformában, hanem meglehetősen óvatosan kezdett az egész mezőny. Próbáltam megtartani az ígéretemet, azaz valamelyik kört elöl befejezni, de sajnos lyukra futottam. A második kör végén nem a chipes kapunál, hanem pár száz méterrel később mentem előre. A hatodik kör végén is vezettem a bolyt, de ott meg sajnos nem tudtam róla, hogy közben hárman elszöktek, tehát gyakorlatilag ,,meglószoltam" a negyedik helyet. Na mindegy, végül is a bringa végéig minden a tervek szerint alakult. Nem igyekeztem a depóban nagyon, mert a nők versenyéből tanulva úgy gondoltam egy egyenletes, küzdelmes futás itt többet ér, mint ,,harakirit" nyomni a depóért, utána meg ,,ezerrel" bekezdeni. Az első ezren előzgettem is szépen, de hirtelen azt éreztem, hogy vissza kell vennem a tempóból, különben nem látom meg soha a célegyenest. Gyakorlatilag megint eléheztem, mint idén már párszor. Meg nem mondom, mi az oka, de néhány verseny azzal telik nekem, hogy végig okádom a kerékpározást. Pekingben is ez történt, pedig 40 fokban, ilyen kemény bringázás után elég fontos lett volna, hogy a gél meg a víz megmaradjon bennem. Nem maradt meg és így szépen el is készültem az erőmmel. Idejét nem tudom, mikor futottam 37 percet, ami gyalázatos. A legnagyobb ,,beszakadás" esetén is össze szoktam hozni 34-35 percet, amivel egy egész elegáns helyezés gazdája lennék most. Összességében azt hiszem ezt a teljesítményt nevezhetjük tisztes helytállásnak.

Frodeno, a meglepetés-győztes

- Az élen hihetetlen változatos volt a küzdelem. A legnagyobb sztárok egyre-másra próbálták leszakítani riválisaikat, de a végén gyakorlatilag négyen együtt értek a célegyenesbe – folytatta észrevételeit megyénk háromszoros olimpikonja. - A világkupa összetett első helyén álló Gomez láthatóan nem volt elemében, de még így is rá fogadtam volna. Erre jött a német Jan Frodeno, sprinteléshez nem annyira tökéletes felépítéssel és nem kis meglepetésre ,,behúzta" az olimpiát! Persze, hiszen gyakorlatilag nem volt sprint, tempóból ,,megölte" az ellenfeleket, a második kanadai Simon „fát vághatsz a hátamon" Whitfieldet, és a harmadik új-zélandi Bevan „kinyírhatatlan"Dochertyt. Csak a tárgyszerűség kedvéért, Whitfield Sydney aranyérmese, Docherty pedig Athén ezüstérmese volt. A kiélezett csatára jellemző, hogy talán a játékok egyik legnagyobb érem várományosa, a tavaly és idén Tiszaújvárosban győztes Gomez végül negyedik lett! Azt hiszem a Márkus Gergely vezényelt csapat által kiválóan megvalósított két verseny újra nagy reklámja volt a triatlonnak, úgy, mint eddig minden olimpia. A viadalokat nézve, az olimpiai falu eddig triatlonhoz mit sem értő lakói is elismerték, hogy a triatlon egy iszonyatosan profi és kemény sporttá nőtte ki magát! Ez szerintem azt is jelenti, hogy a 2012-es londoni ötkarikás játékokra készülő triatlonosoknak vélhetően az eddiginél is nehezebb dolguk lesz.

Végeredmény

1. Jan Frodeno (német) 1:48:53, 2. Simon Whitfield (kanadai) 1:48:58, 3. Bevan Docherty (új-zlandi) 1:49:05, 4. Javier Gomez (spanyol) 1:49:13, 5. Ivan Rana (spanyol) 1:49:22, 6. Daniel Unger (német) 1:49:43, 7. Hunter Kemper (amerikai) 1:49:48, 8. Rasmus Henning (dán) 1:49:57, 9. Igor Sysoev (orosz) 1:49:59, 10. Frederic Belaubre (francia) 1:50:00, ...38. Ágoston Szabolcs (osztrák) 1:53:23, ...47. Kuttor Csaba (Uniqa-Team Miskolc SE) 1:55:53.

forrás: Szücsi Média

Vissza