Lokálpatrióta gazdaságpolitikára van szükség Miskolcon
2010. szeptember 14. (kedd) 15:59A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara zsúfolásig telt Szentpáli termében megtartott találkozón olyan miskolci vállalkozók vettek részt, akik saját érdekükben is segíteni kívánják a következő városvezetést gazdasági programjának megvalósításában.
Bihall Tamás, a BOKIK elnöke üdvözölte a kezdeményezést, mely az elnök szerint a maga nemében egyedülállónak számít hosszú évek óta. Elmondta, hogy jelenleg olyan nehéz helyzetben van Miskolc, hogy a fejlődéshez, fejlesztéshez elengedhetetlenül szükséges a gazdasági élet szereplőinek tényleges bevonása, működésük segítése. Természetesen a Kamara szakértelmével, információival, tapasztalataival és ötleteivel is támogatja az ilyen, és ehhez hasonló kezdeményezéseket – szögezte le.
Dr. Kriza Ákos, polgármesterjelölt előadásában hangsúlyozta, hogy a lokálpatrióta gazdaságpolitika alapja, hogy a helyi vállalkozókat, cégeket kell támogatni bármi áron, őket kell védeni és segíteni. Nem szabad csak és kizárólag a kormányra támaszkodni, a városnak magának is tennie kell gazdasági fellendüléséért. Kriza Ákos 12 pontba tömörítve foglalta össze programjának legfontosabb gazdaságpolitikai elemeit. Beszélt az önkormányzat és a kis- és középvállalkozások közötti párbeszéd szükségességéről, az ipari parkok racionális kihasználásáról, a vállalkozások nemzetközi bemutatkozási lehetőségeiről. Véleménye szerint az önkormányzati beruházásokat miskolci cégek is képesek elvégezni, akiket szerződés szerint, időben kell kifizetni, miközben a körbetartozásokat fel kell számolni. A közbeszerzéseknél pedig nagyobb odafigyeléssel elérhető, hogy minden cég – esetleg klaszterbe tömörülve több társaság – képes legyen versenyképes pályázatot benyújtani. A mindenkori városvezetésnek a Kamarát, mint partnert, be kell vonni a képzés, átképzés rendszerének a kialakításába, hogy a helyi munkaerőpiac dinamikusan tudjon reagálni a helyi igényekre.
Dr. Navracsics Tibor, miniszterelnök-helyettes elmondta, a kormány az elmúlt száz napban is törekedett arra, hogy a gazdasági élet fellendítésére olyan programot, programokat dolgozzon ki, amely a kis- és középvállalkozásokat támogatja. Mint mondta, nélkülük elképzelhetetlen talpra állítani a magyar gazdaságot. Ebből a célból készül a második Széchenyi-terv is, amelyet a kormány véleményezésre elküldött az érintetteknek. Így mindenkinek lehetősége van megtenni javaslatait, a kormánynak pedig a legkedvezőbb feltételekkel megalkotni a programot.
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza