HÍREKPORTRÉTÁRSALGÓAKTUÁLISFÓKUSZBANEGYHÁZVENDÉGSÉGBENSZUBJEKTÍVSZÍNESFesztiválÉLETMÓDAdatvédelemX
A BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT ONLINE KIADVÁNYA
autó-motor-sport

Márkus Gergely pekingi triatlonos sikere

2008. szeptember 22. (hétfő) 10:26
 
Harmadik olimpiáját is sikerrel teljesítette Márkus Gergely, aki a triatlon versenyek első embereként tevékenykedett Pekingben.

A 31 éves sportdiplomata ezzel a tőle megszokott profi teljesítménnyel ismét tovább öregbítette Tiszaújváros, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén megye és hazánk hírnevét.

- Bár az előkészületek kiválóan sikerültek, az utolsó pillanatig nagyon oda kellett figyelnünk a legapróbb részletekre is, azért hogy minden úgy nézzen ki a versenyeken, ahogy azt mi elterveztük – hangsúlyozta Márkus Gergely, aki a Nemzetközi Triatlon Szövetség (ITU) sportágfejlesztési igazgatója, az Európai Triatlon Szövetség (ETU) főtitkára is, aki nem sokkal hazaérkezés után beszélt tapasztalatairól. - Valósággal kint éltünk a pályán, mely már közel egy héttel az első rajt előtt készen állt, így a sportolók négy napon át ismerkedhettek annak részleteivel. A 300 tagú szakmai stábbal együtt 1600 közreműködő dolgozott a triatlon versenyeken, ahol mindenki tudta a dolgát. 26 nemzetközi és 10 helyi versenybíró felelt a zökkenőmentes lebonyolításért. Ebben a csapatban – a többiekkel egyetemben - kiválóan teljesített a tiszaújvárosi Kalotai Lóránt és a gödöllői dr. Varga Béla, akik hosszú évek óta tagjai az ITU versenybírói stábjának. Édesapám, dr. Márkus Gábor és Balázs öcsém az ITU-referensként segített nekünk.

[1_300] Peking.jpg

Snowsill igen, Gomez nem

- A hölgyek versenye előtt az volt a talány, hogy az ausztrál Emma Snowsill, a portugál Vanessa Fernandes és az ausztrál Emma Moffatt hogyan osztják el egymás között az érmeket? Nos a Sport Illustrated Ügynökség telibe találta a végső sorrendet, ami számomra sem volt meglepetés. A debreceni Szabó Zita megtette, amit lehetett, 38. pozíciója tisztes helytállást jelent. A férfiak csatája nálam egy+tizenöt esélyesnek indult, vagyis az volt a kérdés, hogy a spanyol világelső, világbajnok Javier Gomez, vagy a többiek közül vajon ki ér fel a dobogó tetejét jelentő csúcsra. A futás közben látszott, hogy Javier gondban lehet, hiszen hiába váltott 500 méterenként ritmust, ezúttal nem tudta leszakítani legnagyobb vetélytársait, akik viszont lényegesen jobbak a sprintben. A befutónál a németek egyik erősségének, a tiszaújvárosi világkupa dobogóját is megjárt Jan Frodenónak jött ki legjobban a lépés, de a célban őt követő kanadai Simon Whitfield és az athéni ezüstérmes új-zélandi Bevan Docherty is nagyot alakított. Gomez végül is negyedik lett, ami miatt nagyon el volt keseredve. A jelenlevő szakemberek és vendégek által az eddigi leglátványosabbnak és legszínvonalasabbnak minősített férfi versenyben egyértelműen a csapat munka hozott eredményt. A németek mellett az új-zélandiak, az ausztrálok, a franciák és a kanadaiak is remekül segítették egymást, miközben gond nélkül ,,beáldozták" egyik versenyzőjüket a másik sikeréért. A hispán Gomez-nak nem akadt igazi segítője, hiszen korábbi világbajnok honfitársa, Ivan Rana, aki végül közvetlenül mögötte, ötödikként ért célba, szintén nyerni akart. A 47. helyen zárt Kuttor Csabát illetően illúzió volt a sokkal jobb helyezés elvárása. Zitával együtt az is nagyon nagy dolog, hogy ott tudtak lenni ebben a rangos mezőnyben!

Nézettségben is az élen

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) vezetői és a szakmai csoport tagjai egyaránt abszolút pozitív véleményt fogalmaztak meg felénk. A NOB szakemberei nagyon ,,díjazták", hogy az utolsó pillanatig nem engedtük el a kínaiak ,,kezét", miközben együtt, mindenki számára maximálisan megfelelő szolgáltatást nyújtottunk. Az előkelő vendégek közül Albert monacói herceget, a svéd királyt és királynét, a spanyol uralkodó família tagjait, a luxemburgi herceget és Jacques Rogge-t, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság belga elnökét is a lelátón üdvözölhettük, ami természetesen óriási megtiszteltetést jelentett valamennyiünk számára. A másik nagyon fontos dolog, hogy hiába voltunk mintegy 30 km-re Peking centrumától, mégis a miénk volt az egyetlen olyan versenyhelyszín, ahol egyértelműen látni lehetett a kínai jellegzetességeket. A televíziós közvetítések nézettségére szintén kiemelt figyelmet fordítottunk. Büszkeséggel tölt el bennünket, hogy Kanadában – minden bizonnyal a Sydney-ben aranyérmes, Pekingben is éremesélyesként indult Whitfield-nek szurkolók miatt - felülmúltuk az NHL-döntő nézőszámát, csakúgy, mint Amerikában Michael Phelps úszódöntőit. Összességében augusztus 19-e volt a világon a pekingi olimpia legnézettebb napja.

forrás: Szücsi Média

Vissza