HÍREKPORTRÉTÁRSALGÓAKTUÁLISFÓKUSZBANEGYHÁZVENDÉGSÉGBENSZUBJEKTÍVSZÍNESFesztiválÉLETMÓDAdatvédelemX
A BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT ONLINE KIADVÁNYA
hírek

Projektzáró tanácskozást tartott a Zempléni TISZK

2010. december 18. (szombat) 07:45
 
Két évvel ezelőtt szinte napra pontosan indult el az a folyamat, amely az Európai Unió segítségével, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával támogatva erősítette a Zempléni TISZK létrehozása és továbbfejlesztése elnevezésű programot.



[4_180] tiszk 02A TÁMOP 2.2.3-07/2-2F-2008-014 azonosító számú projekt keretében 397.169.200 Ft kerülhetett felhasználásra a szakképző iskolák Zempléni TISZK-en belüli szövetségében. A program célja a szakképzési rendszer fejlesztése, átalakítása olyan módon, hogy megszűnjenek a képzések párhuzamosságai, és hogy a munkaerő piaci igényekre rugalmasan reagálni képes szakképzési rendszer alakuljon ki – mondta a hét elején a Megyeháza Dísztermében megtartott projektzárón Szomráki Róbert, a program szakmai vezetője. Hozzátette, az elmúlt két év tapasztalatainak fényében képet lehet kapni arról, milyen lehetőségeket kínál az elkövetkezendő időszak, hogyan lehet még jobban dolgozni a szakképzés szervezésének területein - a jövőt illetően. [1_180] tiszk 013Hidegh Imre a B.-A.-Z. Megyei Önkormányzat Oktatási és Művelődési főosztályvezetője - egyebek mellett - azt emelte ki megnyitójában, hogy az eltelt éveknek tanulsága van. – Ha visszatekintünk az elmúlt húsz évre azt láthatjuk, folyamatosan nőtt a gimnáziumokban és a szakközépiskolákban tanulók száma, ugyanakkor csökkent a szakképzésben résztvevő diákok száma, akiknek a felkészültsége a gyenge kategóriába tartozott. Kulcskérdésnek tartom, hogy az országos szabályozás, a megjelenő és újnak mondott oktatási törvény mit tehet a szakképzésért a jelenlegi anyagi és szakmai feltételek mellett. Azt kívánom, hogy a beindult folyamatok eredményesek, hosszútávon megmaradóak, tartósak legyenek – fogalmazott a főosztályvezető.

A célok megvalósultak

[7_180] tiszk 04A keddi eseményen kiderült, a fejlesztések lépéseit az intézményvezetők, intézményi koordinátorok, TISZK Irányító Bizottsági tagok, a projekt menedzsment, valamint a projekt megvalósításában résztvevő tanácsadók végezték, összességében több mint 100 fő vett részt a munkában. A program elérte a pályázatban kitűzött célokat, hiszen a projektben érintett 12 iskolában kialakításra kerültek a további működés folyamán használt következő rendszerek, így a felnőttképzési rendszer, a pályaorientáció, -a munkaerő-piaci, -a mentálhigiénés, -a távoktatási rendszer (közös tudásbázissal feltöltve) és a vezetésirányítási szisztéma. A projekt során megvalósultak infrastrukturális fejlesztések is, a szakképzés elméleti és gyakorlati informatikai oktatását megalapozó számítógép beszerzések történtek mind a tizenkét intézményben, összesen huszonhatmillió forintot meghaladó értékben. Az eseményen a társulás jelentőségéről, előnyeiről tartott előadást Riz Gábor országgyűlési képviselő, a Sajó-menti TISZK elnöke, valamint Koncz Ferenc a szerencsi választókerület országgyűlési képviselője.

[0_960] tiszk 01

[2_960] tiszk 05

[4_960] tiszk 02

[8_960] tiszk 06

[1_960] tiszk 013

[6_960] tiszk 07

[7_960] tiszk 04

[3_960] tiszk 08

[9_960] tiszk 09

[5_960] tiszk 10

- SfL -

Fotók: VCs

Vissza