Zöldövezet díjat kapott a miskolci Görömbölyi Sportpályáért Alapítvány a MOL-tól
2017. október 5. (csütörtök) 19:46A MOL közösségi zöldterületek felújítását célzó programjában eddig több mint 300 közösség vett részt és együttes erővel 1,7 millió négyzetméternyi területet újítottak meg, amelyhez a vállalat mintegy 150 millió forinttal járult hozzá az elmúlt években. A MOL Zöldövezet program idén is folytatódik, a közös zöldterületek felújítására október 20-ig lehet újra pályázni.
A MOL 2006-ban indította útjára Magyarországon egyedülálló programját, amelynek keretében civil szervezetek és társasházak kaphatnak támogatást ahhoz, hogy együtt újítsák fel közös zöldterületeiket. A legjobban sikerült munkákat Zöldövezet díjjal is jutalmazzák, így nyerhetett idén a Görömbölyi Sportpályáért Alapítvány a település zöld területének megújítása kategóriában. A díjjal 500 ezer forint pénzjutalom jár, melyet a közösség a zöldterület további fejlesztésére fordíthat.
A Görömbölyi Sportpályáért Alapítvány Miskolc külvárosában a sportpálya környezetének felújítását, a tér élhetőbbé tételét tűzte ki célul. A 3.100 m2-es területre 130 önkéntes segítségével 290 őshonos cserjét és 13 fát ültettek. Az út melletti újrahasznosított gumikerekekből kialakított virágágyásokba évelő virágok kerültek, ezen kívül szalonnasütő és padok is várják a pihenni vágyókat. Az elhanyagolt, omladozó tűzfal pedig új köntöst kapott egy színes festmény formájában.
„Az elmúlt évek tapasztalatai alapján világosan látszik számunkra, hogy nincs környezetvédelem közösségek nélkül. Közös értékeinket csak akkor tudjuk megóvni, ha mindannyian tevékeny részesei vagyunk a megoldásnak. A Zöldövezet ma már messze több mint egy környezetvédelmi program, a közösségépítő cél legalább akkora súllyal esik latba a program fejlesztésénél és a pályázatok elbírálásánál, mint a kifejezetten a környezet védelmét szolgáló megoldások megtalálása. Ezért a programnak kettős célja van: a zöld felületek létrehozása és a közösségi összefogás támogatása” – mondta Kelenvölgyi Ágnes, a MOL-csoport szponzorációs vezetője. Hozzátette: A MOL számára fontos a Borsodi régió, hiszen ebben a térségben tevékenykedik a vállalat egyik zászlóshajója, a MOL Petrolkémia. Magyarország egyik legnagyobb vegyipari szereplőjeként a MOL Petrolkémia kiemelten segíti a regionális kezdeményezéseket, amit jól bizonyít, hogy mintegy 30 település számíthat a vállalatra a Dél-borsodi Régióért Alapítványának adományain keresztül. A MOL Petrolkémia 2000 óta minden évben meghirdeti „A hátrányos helyzetű – jó tanuló” pályázatát, amely 40 gyermeknek biztosít ösztöndíjat a tanévre, valamint lehetővé teszi, hogy 45 iskola és óvoda kapjon higiéniás termékeket és felszereléseket. A megye településeinek falunapjait is rendszeresen támogatja a vállalat, hozzájárulva a minél színvonalasabb programok bemutatására a régióban élők számára.
A közösségépítő környezetvédelmi program folytatódik, az új pályázatokat szeptember 1-jétől október 20-ig lehet beadni, a megvalósítási év a következő tavaszi/nyári időszak. A díjat azok nyerhetik el, akik az elgondolásaikat legjobban, leginkább környezetbarát módon megvalósítva és a legtöbb helyi erőt és forrást bevonva a legszebb zöldterületet hozzák létre.
A MOL Zöldövezet Programról
A MOL környezetvédelmi programja több mint 10 éve segíti a helyi civil kezdeményezéseket abban, hogy környezetüket szebbé és zöldebbé alakítsák a helyi lakosság bevonásával, közösségi akció keretében. A programnak köszönhetően eddig több mint 150 millió forintnyi támogatásban részesültek a nyertes pályázók. 2017-ig a MOL Zöldövezet Program keretében több mint 100 ezer fa, virág és cserje települt 1,7 millió négyzetméter területen. A közösségek az összegből azonban nem csak őshonos növényeket, hanem kerti eszközöket és a megvalósításhoz szükséges alapanyagokat is vásárolhatnak. A pályázatokat idén ismét három kategóriában várják: közösségi kertek létesítése, társasházi belső udvarok megújítása, illetve települések zöld területeinek megújítása.
További információ: http://molzoldovezet.hu/sikertortenetek
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza